A Williams csapat nehézségekkel küzdött a Kanadai Nagydíjon, mivel Alex Albon motorgondok miatt feladta a futamot, Carlos Sainz pedig csak Norris kiesésének köszönhetően szerzett pontot a tizedik helyen. Míg a hétvége kezdetén ígéretesen teljesítettek az első szabadedzéseken, az időmérő edzésen és versenyen problémák merültek fel. Mind Albonnak, mind Sainznek meg kellett küzdenie a pontszerzésért, de végül sem ők, sem a csapat nem érte el a várt eredményt a futamon. Albon szerint kiaknázatlan lehetőség volt a hétvége, és hibáztak az abroncsok és autó viselkedésének megértésében. Sainz azt mondja, hogy technikai problémák és az autó tartományának hiányosságai nehezítették meg számára a teljesítményt, és a csapatnak meg kell találnia a megoldást a versenytempó javítására.
Kapcsolódó bejegyzések
-
A Williams csapat pénzbüntetést kapott, Hülkenberg viszont megúszta
A Williams pénzbüntetést kapott, Hülkenberg megúszta -
A norrisi önbizalom és Monacó nehézségei
Küszködéssel telik a Monacói Nagydíj a McLaren és Lando Norris számára — a világbajnoki címvédő jelentős... -
Az F1-ben Verstappen újra meghódítja a csúcsot: új célját tűzte ki
Max Verstappen úgy érzi, Forma-1-es pályafutása legfontosabb céljait már elérte, így a folytatásban inkább kisebb, technikai... -
Antonelli tündöklése az időmérőn: Helytállt a versenytársak előtt
A Ferrari is jó formában melegített a kvalifikációra, Kimi Antonelli azonban ezúttal gyorsabbnak bizonyult mindkettejüknél. A... -
McLaren meglepő teljesítményének rejtélyes lassulása
Oscar Piastri, Lando Norris és Rob Marshall sem igazán tudja, hogy miért kaptak ennyit pénteken Monacóban,... -
Leclerc vezet a monacói nyitóedzésen, Hadjar és Alonso balesetet szenvedett
Charles Leclerc vezetésével a Ferrarik voltak a leggyorsabbak a Forma-1-es Monacói Nagydíj nyitóedzésén. A 60 perces...